Форум
главная страница
‹-  Ветеринарные статьи
 
Витяг зі звіту про клінічні випробування препарату Санодерм

Останнім часом є актуальною проблема захворюваності кожного покриву у собак та котів. В умовах міста захворювання шкіри виявляють у 20 – 70% тварин, які поступають на прийом до лікаря ветеринарної медицини. З них більше половини – дерматити різної етіології. Лікування патології шкіри набуває особливу важливість у зв’язку з збільшенням тяжких, резистентних до терапії форм захворювань.

Серед них у дрібних домашніх тварин розрізняють бактеріальні, вірусні, грибкові, протозойні, ендокринні, імунологічні, алергічні, аліментарні, а також алопеції та дерматити, зумовлені ураженням печінки.

Звичайно, що провідна роль у постановці діагнозу належить лабораторним дослідженням. Але при дерматозах, викликаних різними етіологічними чинниками, у розвитку клінічних ознак приймає участь комплекс патогенних та умовно-патогеннних агентів ( бактерії, гриба та ін.). Значна контамінація шкіри патогенними, умовно-патогенними та сапрофітними грибами безумовно впливає на перебіг патологічного процесу та ефективність лікування. Серед умовно-патогенних бактерій значна роль належить патогенним стафілококам, кишковій паличці, протею. Серед поверхневих мікозів домашніх тварин широке розповсюдження мають дерматофітози, кандидози та ураження дріжджовим грибком Malassezia.

Важливу роль при лікуванні дерматозів відіграє місцеве лікування. Основні задачі якого – це очищення шкіри, зволоження, усування поверхневих мікроорганізмів, ектопаразитів, запалення та свербіння.

Санодерм – крем для зовнішнього застосування з протизапальною, антиалергічною, антибактеріальною та протигрибковою дією, призначений для лікування дерматозів у собак та котів, ускладнених бактеріальною інфекцією.

Крем Санодерм, призначений для зовнішнього застосування, містить бетаметазону дипропіонат, гентаміцину сульфат, клотримазол.

Клінічні випробування проводились на базі Львівської обласної лікарні ветеринарної медицини, клініки ветеринарної медицини м. Мелітополь Запорізької області, розплідника для собак в/ч 2418.

З метою вивчення терапевтичної дії крему Санодерм були сформовані групи тварин (собаки та коти) різного віку та маси із ураженнями шкіри різної етіології.

Загальна кількість тварин, що приймали участь у клінічних випробуваннях – 121 собаки та 74 коти.

При лікуванні крем Санодерм наносили тонким шаром, на уражені ділянки шкіри 2 рази на добу (вранці та ввечері), обережно втираючи в шкіру. При покращенні клінічного стану препарат застосовували 1 раз на добу.

Ефективність препарату визначали шляхом клінічного огляду тварин (зникнення запального процесу, припиненням свербіжу) та негативними результатами бактеріологічних та мікологічних досліджень.

Загальні результати клінічних випробувань наведені у таблиці.

Захворювання шкіри
Кількість тварин
Клінічне одужання
Терапевтична ефективність
Дерматити алергічної етіології
Собаки - 46
Коти - 29
7-16 днів
8-10 днів
84,6 - 91%
88 - 91%
Дерматити бактеріальної етіології
Собаки - 35
Коти - 21
10-13 днів
10-12 днів
95 - 98%
91 - 98%
Дерматомікози
Собаки – 40
Коти - 24
17 – 21 дні
18-22 дні
81,2 – 87,5 %
85 - 86%


Висновки:

1. Крем Санодерм має високу терапевтичну ефективність при алергічних, бактеріальних та грибкових дерматитах, підтверджену клінічними випробуваннями.

2. Санодерм швидко знімає симптоми свербіння та усуває запалення.

3. Ефективність препарату при лікуванні захворювань шкіри становить від 81 до 98%.

4. Курс лікування в залежності від етіологічного чинника складає від 10 до 22 днів.

Интересное в сети
 
 
поиск по сайту
 
© 2000-2017 by Oksana&Alexandr Lubenets
программирование - студия дизайна ICOM
 

  Яндекс.Метрика